26 Nisan 2009 Pazar

BEROŞ'UN DOĞUM GÜNÜ

Minik kalbimin doğum gününü 11 Nisan 2009 Cumartesi günü kutladık, biraz gecikmeyle ancak yazabiliyorum. İki hafta önceden yoğun düşünceler içinde olan ben hiç bir fikrimin şartlardan dolayı gerçekleşemeyeceğini görünce, son gün birkaç arkadaşımızı davet ederek aile fertleriyle birlikte ufak bir kutlama yapmaya karar verdim. Eşime organizasyon için birkaç sipariş, pasta siparişi ve ufak bir alışverişle herşey tamamdı. Güzelliğin düzeni bozulmasın diye herkesle saat 4'te bizde olmaları konusunda konuştum. Böylece öğle uykusundan uyandıktan sonra çok huysuzluk yapmadan, kalabalığa alışabilecekti. Çok şükür umduğum gibi de oldu. Pek yabancılık çekmeden Hadise şarkıları eşliğinde küçük bıdığım döktürdü.


Beren Duru beyaz dantel elbisesi , kırmızı bolerosu ve tüylü tacıyla çok şekerdi. Kameranın azizliği elimizde doğru dürüst bir resim yok malesef. en iyi bulabildiğim bu oldu. Hoş hanımefendi pek yerinde duramadığı için zaten sabit bir fotoğraf mümkün olmuyor.İlk yaş pastamız '' 1'' rakamından oluşuyordu. Çiçekli, kelebekli, minik bir kız çocuğunun buluttan sarkan salıncağa bindiği , rengarenk bir pastaydı. Kakaolu keki, bir katında muz ve kreması diğer katında da parça çikolata ve kreması olan çok leziz kızım ilk doğum gününe yaraşır şekildeydi. Beroş pek yiyemedi tabiki, malum şeker vermiyoruz. Artı versekte öğürerek çıkarıyor tatlı şeyleri.

Mariye de kızımın doğum günü için yine boş gelmemişti. Değişik bir kek yapmıştı.Elmalı ve karanfilli. Utku'munda sivil hayatta son günü olunca bu doğum günü partisi birazda kardeşimi askere uğurlama partisi oldu. Kardeşim kısa dönem olarak Edirne-Keşan'da vatani görevini yapıp, bir an önce yanımıza dönecek. Yiğeni ve müstakbel eşiyle de hoş bir fotoğraf kanımca.

İşte benim herşeylerim. Annem... Babam... Kızım.... İnsan bu fotoğrafa bamaya bile kıyamıyor. Beren ikisinin kucağında ne kadar da huzurlu ve rahat. Canlarım benim , beni büyüttüler adam ettiler yetmedi şimdi de kızım'ı büyütüyorlar. Allah onların her istediklerini versin işallah. İstedikleri ne ama yine bizim mutluluğumuz ve rahatımız. Sizi Çok Çok Çok Seviyorum.
Son olarak güzel kızım ve şişko annesi, bendeniz. Doğum günümüzün tek çocuğu Alin Su ile birlikte... Aynada Happy First Birthday yazısı... Alinsu benim ve eşimin büyüyüşünü izleyebildiğimiz ve hayran olduğumuz, hatta kızımızın koç burcu olmasını dilememize neden olan melek. O kadar huzurlu, sakin ,uysal ve yemek yemeyi seven tombiş bir bebekti ki... Kızım evet aynı burçtan oldu fakat tam aksine çok hareketli , yemek yemekten nefret eden bir çocuk.

Ama çok tatlı, çok akıllı, çok algıları açık, sevgi dolu mükemmel bir çocuk. Bir yaşındayken pıtır pıtır koşan, henüz tam konuşamasa da birkaç kelime söyleyen , bir kere gösterdiğiniz birşeyi kavrayıp hemen uygulayan ,algıları çok açık fakat yemek yemekten nefret eden bir melek.
Seni çok seviyoruz tatlı meleğim...
İyiki varsın...
Ömrün uzun olsun, mutlulukla dolsun...

Hiç yorum yok: