28 Ekim 2009 Çarşamba

ANNEDE SÜT BİTTİ !!!

Bir kaç aydır gittiğimiz bütün doktorlar ağız birliği etmişlerdi. Hala emziriyor musun ? Artık bırakabilirsiniz. Zaten bir yaşından sonra çocuğa çok bir artısı yok. Bak yemek yemiyor, kesersen farkı göreceksin. vıdı vıdı , dıdı dıdı. Bunlar çocuk doktorları, biri Mersinde çok çok iyi dedikleri bir doktor, biri sürekli kontrolümüzü yapan doktorumuz, bir diğeri de Çapa Tıp Fakültesinin güya psikolog gibi olan Süper beslenme uzmanı. Hatta beslenme uzmanı ''şu andan itibaren kesiyorsun'' demişti.

Ben ne yaptım tam iki ay oldu direniyorum. Çünkü insan çocuğunu biliyor, bizim problemimiz emmek değil, yemek yeme eylemi reddetmek. Gün içinde tamamen kestim , bir hafta hiç emzirmedim , sürekli sağdım ben işteyken annannesi bak anne sana süt bıraktı diye içirdi. Memeyi istememeye başlayınca da geceleri uykusunda saat kurarak kalkıp emzirdim.

Ama artık kendini de düşünme vakti geldi . Bugün 1 yıl 6 ay 2 hafta 5 günlük ve son kez emdirdim. Çünkü aylardır emziriyorum diye ne kadın doğuma ne de cildiyeye gidememiştim. Sağlık problemi iyice artınca mecbur kaldım. Artık almam gereken ilaçlar var, emzirirken kullanamayağım ilaçlar. O yüzden de; '' anne süt bitti, artık sütünü sana mööö verecek.''

Hiç yorum yok: